Dyre Vaa-samlingane (Museum) [no] Place holder

Dyre Vaa-samlingane (norwegian bokmål)

Kulturorganisasjoner (Kulturrådet, Eksterne data) [no]

Description
Samlingane presenterer eit mangfald av skulpturar, maleri, grafikk og teikningar av bilethoggaren Dyre Vaa. Også Tor Vaa, son av Dyre, er representert med ei eiga avdeling i tillegg til biletkunstnaren Svallaug Svalastoga. [no]
Type
Dataset owner
Kulturrådet [no] owns the information on this page
License
Open Data Commons Attribution License (ODC-BY) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
https://www.oclc.org/
Last changed
23/04/2021 10:30:21
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/149b9874-0b53-4e69-bbd4-5a0e3d42acb4
Name
Dyre Vaa-samlingane
Norwegian bokmål

Alternative name
Dyre Vaa - skulptursamling i Rauland
Norwegian bokmål

Description
Samlingane presenterer eit mangfald av skulpturar, maleri, grafikk og teikningar av bilethoggaren Dyre Vaa. Også Tor Vaa, son av Dyre, er representert med ei eiga avdeling i tillegg til biletkunstnaren Svallaug Svalastoga.
Norwegian bokmål

Type
English

Norwegian bokmål

Swedish

Address
Nedre Såtehov 4 3864 Rauland Norway (Country)

-Address
Nedre Såtehov 4
-Postal code
3864
-Postal place
Rauland
-Country

Norwegian bokmål

Swedish
Place reference
Vestfold og Telemark (Fylke) [no], Vinje [no], Midtre Såtehov 3, 3864 Rauland, Norge [no]

-Place
Norwegian bokmål

-Specified
Vinje
Norwegian bokmål

-Place (text)
Midtre Såtehov 3, 3864 Rauland, Norge
Norwegian bokmål
Coordinates
59.69468, 8.05022, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
59.69468
-Longitude (Easting)
8.05022
Related to
Entity with id 262f8fe3-c121-4e9f-a8d3-6c01b4316c31 is missing

Entity with id ce1e47cf-22d1-48eb-bf28-4e73be68c321 is missing

FAST-ID
162

-Id
162
-System
FAST-ID
Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer
985231931

-Id
985231931
-System
Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer
Editorial note
Imported from VIAF 14/09/2020 16:43:04
English

Importert fra VIAF 14.09.2020 16:43:04
Norwegian bokmål

Importerad från VIAF 2020-09-14 16:43:04
Swedish