Munchs hus (Museum) [no] Place holder

Munchs hus (norwegian bokmål)

Kulturorganisasjoner (Kulturrådet, Eksterne data) [no]

Description
Munchs hus er et strandhus i Åsgårdstrand i Horten kommune. Munchs hus er kjent som kunstnerhjemmet til maleren Edvard Munch som bodde her i lange perioder. Edvard Munchs ateliér var i et separat hus som han lot oppføre på tomten. Det ble siden revet, men er gjenoppført slik det var. [no]
Type
Dataset owner
Kulturrådet [no] owns the information on this page
Last changed
11/04/2022 10:08:33
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/7c9b950d-0972-43b1-acba-f2b7fdbc8c2e
Name
Munchs hus
Norwegian bokmål

Alternative name
Nygårdsgrunn
Norwegian bokmål

Description
Munchs hus er et strandhus i Åsgårdstrand i Horten kommune. Munchs hus er kjent som kunstnerhjemmet til maleren Edvard Munch som bodde her i lange perioder. Edvard Munchs ateliér var i et separat hus som han lot oppføre på tomten. Det ble siden revet, men er gjenoppført slik det var.
Norwegian bokmål

Type
English

Norwegian bokmål

Swedish

Address
Edvard Munchs gate 25 3179 Åsgårdstrand Norway (Country)

-Address
Edvard Munchs gate 25
-Postal code
3179
-Postal place
Åsgårdstrand
-Country

Norwegian bokmål

Swedish
Place reference
Vestfold og Telemark (Fylke) [no], Horten [no], Edvard Munchs gate 25, 3179 Åsgårdstrand, Norge [no]

-Place
Norwegian bokmål

-Specified
Horten
Norwegian bokmål

-Place (text)
Edvard Munchs gate 25, 3179 Åsgårdstrand, Norge
Norwegian bokmål
Coordinates
59.35212, 10.46734, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
59.35212
-Longitude (Easting)
10.46734
DigitaltMuseum
MUH

-Id
MUH
-System
DigitaltMuseum
FAST-ID
159

-Id
159
-System
FAST-ID
Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer
993871184

-Id
993871184
-System
Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer