Sverresborg (Museum) [no] Place holder

Sverresborg (norwegian bokmål)

Kulturorganisasjoner (Kulturrådet, Eksterne data) [no]

Description
Trøndelag Folkemuseum er et av landets største kulturhistoriske museer med samlinger av bygninger og gjenstander, arkivmateriale og et omfattende historisk fotoarkiv. [no]
Type
Dataset owner
Kulturrådet [no] owns the information on this page
Last changed
11/04/2022 10:09:28
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/a209a85e-bc4b-4690-b9af-ad8dbf5717e8
Name
Sverresborg
Norwegian bokmål

Alternative name
Museene i Sør-Trøndelag, Sverresborg
Norwegian bokmål

Museene i Sør-Trøndelag, avdeling Sverresborg
Norwegian bokmål

Sverresborg, Trøndelag Folkemuseum
Norwegian bokmål

Trøndelag Folkemuseum
Norwegian bokmål

Description
Trøndelag Folkemuseum er et av landets største kulturhistoriske museer med samlinger av bygninger og gjenstander, arkivmateriale og et omfattende historisk fotoarkiv.
Norwegian bokmål

Type
English

Norwegian bokmål

Swedish

Address
Sverresborg alle 13 7020 Trondheim Norway (Country)

-Address
Sverresborg alle 13
-Postal code
7020
-Postal place
Trondheim
-Country

Norwegian bokmål

Swedish
Place reference
Trøndelag (Fylke) [no], Trondheim [no], Sverresborg Alle 13, 7020 Trondheim, Norge [no]

-Place
Norwegian bokmål

Northern Sami

-Specified
Trondheim
Norwegian bokmål

-Place (text)
Sverresborg Alle 13, 7020 Trondheim, Norge
Norwegian bokmål
Coordinates
63.42132, 10.35687, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
63.42132
-Longitude (Easting)
10.35687
DigitaltMuseum
TFM-SVB

-Id
TFM-SVB
-System
DigitaltMuseum
FAST-ID
189

-Id
189
-System
FAST-ID
Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer
993595675

-Id
993595675
-System
Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer
Change note

Endret navn fra: Sverresborg Trøndelag Folkemuseum

Foretrukket publikumsnavn er: Museene i Sør-Trøndelag, Sverresborg.

Norwegian bokmål