De Samiske Samlinger (Museum) [no] Place holder

De Samiske Samlinger (norwegian bokmål), Sámiid Vuorká-Dávvirat (northern sami)

Kulturorganisasjoner (Kulturrådet, Eksterne data) [no]

Description
De Samiske Samlinger ble etablert i 1972 som den første samiske kulturinstitusjonen i Norge. Museet forvalter over 5000 gjenstander. Dette er den største museale samlingen som representerer samisk kulturhistorie i Norge. Museet består av en hovedbygning med utstillinger og magasiner samt friluftsmuseum. [no]
Type
Dataset owner
Kulturrådet [no] owns the information on this page
License
Open Data Commons Attribution License (ODC-BY) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
https://www.oclc.org/
Last changed
23/04/2021 10:30:19
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/b661fdad-f456-4a8f-93b3-8a430c0667a3
Name
De Samiske Samlinger
Norwegian bokmål

Sámiid Vuorká-Dávvirat
Northern Sami

Alternative name
De Samiske Samlinger i Karasjok
Norwegian bokmål

Description
De Samiske Samlinger ble etablert i 1972 som den første samiske kulturinstitusjonen i Norge. Museet forvalter over 5000 gjenstander. Dette er den største museale samlingen som representerer samisk kulturhistorie i Norge. Museet består av en hovedbygning med utstillinger og magasiner samt friluftsmuseum.
Norwegian bokmål

Type
English

Norwegian bokmål

Swedish

Address
Mari Boine geaidnu 17 9730 Karasjok Norway (Country)

-Address
Mari Boine geaidnu 17
-Postal code
9730
-Postal place
Karasjok
-Country

Norwegian bokmål

Swedish
Place reference
Troms og Finnmark (Fylke) [no], Karasjok kommune [no], Mari Boine Geaidnu 17, 9730 Karasjok, Norge [no]

-Specified
Karasjok kommune
Norwegian bokmål

-Place (text)
Mari Boine Geaidnu 17, 9730 Karasjok, Norge
Norwegian bokmål
Coordinates
69.47345, 25.51978, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
69.47345
-Longitude (Easting)
25.51978
FAST-ID
244

-Id
244
-System
FAST-ID
Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer
989999192

-Id
989999192
-System
Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer
Editorial note
Imported from VIAF 18/08/2020 08:21:21
English

Importert fra VIAF 18.08.2020 08:21:21
Norwegian bokmål

Importerad från VIAF 2020-08-18 08:21:21
Swedish