Aulestad (Museum) [no] Place holder

Aulestad (norwegian bokmål)

Kulturorganisasjoner (Kulturrådet, Eksterne data) [no]

Description
Aulestad gård i Gausdal kommune var Karoline og Bjørnstjerne Bjørnsons hjem. Bjørnstjerne Bjørnson kjøpte gården i 1874. [no]
Type
Dataset owner
Kulturrådet [no] owns the information on this page
Last changed
11/04/2022 10:06:41
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/bf0a6525-4b62-4ccf-a293-d9bf6e174308
Name
Aulestad
Norwegian bokmål

Alternative name
Bjørnstjerne Bjørnsons hjem Aulestad
Norwegian bokmål

Description
Aulestad gård i Gausdal kommune var Karoline og Bjørnstjerne Bjørnsons hjem. Bjørnstjerne Bjørnson kjøpte gården i 1874.
Norwegian bokmål

Type
English

Norwegian bokmål

Swedish

Address
Aulestadvegen 14 2656 Follebu Norway (Country)

-Address
Aulestadvegen 14
-Postal code
2656
-Postal place
Follebu
-Country

Norwegian bokmål

Swedish
Place reference
Innlandet (Fylke) [no], Gausdal [no], Aulestadvegen 6, 2656 Follebu, Norge [no]

-Place
Norwegian bokmål

-Specified
Gausdal
Norwegian bokmål

-Place (text)
Aulestadvegen 6, 2656 Follebu, Norge
Norwegian bokmål
Coordinates
61.22037, 10.27229, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
61.22037
-Longitude (Easting)
10.27229
DigitaltMuseum
MH-A

-Id
MH-A
-System
DigitaltMuseum
FAST-ID
152

-Id
152
-System
FAST-ID
Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer
955378024

-Id
955378024
-System
Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer