Luftforsvarsmuseet (Museum) [no] Place holder

Luftforsvarsmuseet (norwegian bokmål)

Kulturorganisasjoner (Kulturrådet, Eksterne data) [no]

Description
Luftforsvarsmuseets primære utstilling i Bodø består av samlinger av over 25 fly, flymodeller, tablå av flyfabrikk, kontroll og varslingsanlegg samt mange større gjenstander som luftvernkanoner, missilsystemer og flere radar- og peilesystemer. I tillegg finnes det en mengde større og mindre gjenstander som forteller historien om militærflygningen fra de tidligste forsøk til dagens Luftforsvar. [no]
Type
Dataset owner
Kulturrådet [no] owns the information on this page
License
Open Data Commons Attribution License (ODC-BY) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
https://www.oclc.org/
Last changed
23/04/2021 10:30:49
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/bfed1ea5-e5e9-4062-9919-e4aae2ddf50e
Name
Luftforsvarsmuseet
Norwegian bokmål

Alternative name
Norsk Luftfartsmuseum
Norwegian bokmål

Description
Luftforsvarsmuseets primære utstilling i Bodø består av samlinger av over 25 fly, flymodeller, tablå av flyfabrikk, kontroll og varslingsanlegg samt mange større gjenstander som luftvernkanoner, missilsystemer og flere radar- og peilesystemer. I tillegg finnes det en mengde større og mindre gjenstander som forteller historien om militærflygningen fra de tidligste forsøk til dagens Luftforsvar.
Norwegian bokmål

Type
English

Norwegian bokmål

Swedish

Address
Børtindgata 35B 8004 Bodø Norway (Country)

-Address
Børtindgata 35B
-Postal code
8004
-Postal place
Bodø
-Country

Norwegian bokmål

Swedish
Place reference
Nordland (Fylke) [no], Bodø [no], Olav V gate 120, 8004 Bodø, Norge [no]

-Place
Norwegian bokmål

-Specified
Bodø
Norwegian bokmål

-Place (text)
Olav V gate 120, 8004 Bodø, Norge
Norwegian bokmål
Coordinates
67.27646, 14.41341, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
67.27646
-Longitude (Easting)
14.41341
FAST-ID
210

-Id
210
-System
FAST-ID
Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer
986105174

-Id
986105174
-System
Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer
Editorial note
Imported from VIAF 21/08/2020 13:51:19
English

Importert fra VIAF 21.08.2020 13:51:19
Norwegian bokmål

Importerad från VIAF 2020-08-21 13:51:19
Swedish