Kristiansand kanonmuseum (Museum) [no] Place holder

Kristiansand kanonmuseum (norwegian bokmål)

Kulturorganisasjoner (Kulturrådet, Eksterne data) [no]

Description
Kanonen på Møvik er verdens nest største kanon montert på land. Batterie Vara ble påbegynt i 1941 og skulle sammen med kanonbatteriet i Hanstholm i Danmark kontrollere skipstrafikken i Skagerrak. [no]
Type
Dataset owner
Kulturrådet [no] owns the information on this page
License
Open Data Commons Attribution License (ODC-BY) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
https://www.oclc.org/
Last changed
23/04/2021 10:30:42
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/d2886efb-997d-48a4-95c1-608a87b8cd26
Name
Kristiansand kanonmuseum
Norwegian bokmål

Other name
Marine Artillerie Batterie 6./502 Vara

-Name
Marine Artillerie Batterie 6./502 Vara
German
Description
Kanonen på Møvik er verdens nest største kanon montert på land. Batterie Vara ble påbegynt i 1941 og skulle sammen med kanonbatteriet i Hanstholm i Danmark kontrollere skipstrafikken i Skagerrak.
Norwegian bokmål

Type
English

Norwegian bokmål

Swedish

Address
Kroodden 101 4624 Kristiansand Norway (Country)

-Address
Kroodden 101
-Postal code
4624
-Postal place
Kristiansand
-Country

Norwegian bokmål

Swedish
Place reference
Agder (Fylke) [no], Kristiansand [no], Kroodden 101, Kristiansand, Norge [no]

-Place
Norwegian bokmål

-Specified
Kristiansand
Norwegian bokmål

-Place (text)
Kroodden 101, Kristiansand, Norge
Norwegian bokmål
Coordinates
58.09094, 7.96838, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
58.09094
-Longitude (Easting)
7.96838
FAST-ID
167

-Id
167
-System
FAST-ID
Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer
989072048

-Id
989072048
-System
Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer
Editorial note
Imported from VIAF 11/08/2020 14:29:49
English

Importert fra VIAF 11.08.2020 14:29:49
Norwegian bokmål

Importerad från VIAF 2020-08-11 14:29:49
Swedish