Domkirkeodden (Museum) [no] Place holder

Domkirkeodden (norwegian bokmål)

Kulturorganisasjoner (Kulturrådet, Eksterne data) [no]

Description
Domkirkeodden er en del av Anno museum som ligger på Domkirkeodden i Hamar og består av Storhamarlåven, domkirkeruinene med glassvernebygg, folkemuseum og urtehage. [no]
Type
Dataset owner
Kulturrådet [no] owns the information on this page
Last changed
11/04/2022 10:07:04
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/dff55c75-e10d-4cdd-a182-6e26311c7dd4
Name
Domkirkeodden
Norwegian bokmål

Alternative name
Hedmarksmuseet
Norwegian bokmål

Description
Domkirkeodden er en del av Anno museum som ligger på Domkirkeodden i Hamar og består av Storhamarlåven, domkirkeruinene med glassvernebygg, folkemuseum og urtehage.
Norwegian bokmål

Type
English

Norwegian bokmål

Swedish

Address
Strandvegen 100 2315 Hamar Norway (Country)

-Address
Strandvegen 100
-Postal code
2315
-Postal place
Hamar
-Country

Norwegian bokmål

Swedish
Place reference
Innlandet (Fylke) [no], Hamar [no], Strandvegen 100, 2315 Hamar, Norge [no]

-Place
Norwegian bokmål

-Specified
Hamar
Norwegian bokmål

-Place (text)
Strandvegen 100, 2315 Hamar, Norge
Norwegian bokmål
Coordinates
60.79539, 11.04077, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
60.79539
-Longitude (Easting)
11.04077
DigitaltMuseum
HH

-Id
HH
-System
DigitaltMuseum
FAST-ID
144

-Id
144
-System
FAST-ID
Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer
994933272

-Id
994933272
-System
Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer