Divtasvuodna / Tysfjord, Korsnes (Museum) [no] Place holder

Divtasvuodna / Tysfjord, Korsnes (norwegian bokmål)

Kulturorganisasjoner (Kulturrådet, Eksterne data) [no]

Description
Korsnes er et gammelt kommunikasjonssenter. Her var det handelssted, telegraf og dampskipsanløp. Det gamle postkontoret er utrolig intakt. Fotografen Magdalene Normann var fra Korsnes, og museet har mange bilder laget av henne. Bygningsmiljøet er fra 17–1900-tallet. [no]
Type
Dataset owner
Kulturrådet [no] owns the information on this page
Last changed
23/04/2021 10:30:19
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/fffc3a1a-7a72-4b9e-91d7-822b85053595
Name
Divtasvuodna / Tysfjord, Korsnes
Norwegian bokmål

Alternative name
Korsnes museum
Norwegian bokmål

Description
Korsnes er et gammelt kommunikasjonssenter. Her var det handelssted, telegraf og dampskipsanløp. Det gamle postkontoret er utrolig intakt. Fotografen Magdalene Normann var fra Korsnes, og museet har mange bilder laget av henne. Bygningsmiljøet er fra 17–1900-tallet.
Norwegian bokmål

Type
English

Norwegian bokmål

Swedish

Place reference
Nordland (Fylke) [no], Hamarøy [no], Fv681 61, 8275 Storjord i Tysfjord, Norge [no]

-Place
Norwegian bokmål

-Specified
Hamarøy
Norwegian bokmål

-Place (text)
Fv681 61, 8275 Storjord i Tysfjord, Norge
Norwegian bokmål
Coordinates
68.25396, 16.06198, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
68.25396
-Longitude (Easting)
16.06198