Holmeegenes (Museum) [no] Place holder

Holmeegenes (norwegian bokmål)

Kulturorganisasjoner (Kulturrådet, Eksterne data) [no]

Description
Bolighuset og driftsbygningen på Holmeegenes har i tillegg til bygningene i seg selv, et inventar av særlig kulturhistorisk verdi, med en stor samling gjenstander fra perioden 1. verdenskrig til 1950-årene. [no]
Type
Dataset owner
Kulturrådet [no] owns the information on this page
Last changed
23/04/2021 10:30:36
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/40d8f169-c0e8-4901-9b72-3f034851df8e
Name
Holmeegenes
Norwegian bokmål

Alternative name
Holmeegenes-samlingen, MUST
Norwegian bokmål

Description
Bolighuset og driftsbygningen på Holmeegenes har i tillegg til bygningene i seg selv, et inventar av særlig kulturhistorisk verdi, med en stor samling gjenstander fra perioden 1. verdenskrig til 1950-årene.
Norwegian bokmål

Type
English

Norwegian bokmål

Swedish

Place reference
Rogaland (Fylke) [no], Stavanger [no], Unnamed Road, 4010, 4010 Stavanger, Norge [no]

-Place
Norwegian bokmål

-Specified
Stavanger
Norwegian bokmål

-Place (text)
Unnamed Road, 4010, 4010 Stavanger, Norge
Norwegian bokmål
Coordinates
58.96538, 5.73368, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
58.96538
-Longitude (Easting)
5.73368
DigitaltMuseum
ST-HE

-Id
ST-HE
-System
DigitaltMuseum