IBSEN Museum & Teater (Museum) [no] Place holder

IBSEN Museum & Teater (norwegian bokmål)

Kulturorganisasjoner (Kulturrådet, Eksterne data) [no]

Description
IBSEN Museum & Teater består av Henrik og Suzannahs hjem fra 1895, utstillinger, kontor, bibliotek, konferanse- og undervisningsrom. Foruten originalt inventar, malerisamling, etc. har museet også førsteutgaver av Ibsens skrifter, og et rikt materiale av fotografier, portrettmalerier og karikaturtegninger. [no]
Type
Dataset owner
Kulturrådet [no] owns the information on this page
Last changed
11/04/2022 10:07:45
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/6832fce9-5089-4a65-ae5c-3605392811af
Name
IBSEN Museum & Teater
Norwegian bokmål

Other name
Ibsenmuseet 2021

-Name
Ibsenmuseet
Norwegian bokmål

-Timespan
2021
--Latest time
2021
Description
IBSEN Museum & Teater består av Henrik og Suzannahs hjem fra 1895, utstillinger, kontor, bibliotek, konferanse- og undervisningsrom. Foruten originalt inventar, malerisamling, etc. har museet også førsteutgaver av Ibsens skrifter, og et rikt materiale av fotografier, portrettmalerier og karikaturtegninger.
Norwegian bokmål

Type
English

Norwegian bokmål

Swedish

Address
Henrik Ibsens gate 26 0255 Oslo Norway (Country)

-Address
Henrik Ibsens gate 26
-Postal code
0255
-Postal place
Oslo
-Country

Norwegian bokmål

Swedish
Place reference
Oslo (Fylke) [no], Oslo kommune [no], Henrik Ibsens gate 26, 0255 Oslo, Norge [no]

-Place
Norwegian bokmål

-Specified
Oslo kommune
Norwegian bokmål

-Place (text)
Henrik Ibsens gate 26, 0255 Oslo, Norge
Norwegian bokmål
Coordinates
59.91516, 10.72685, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
59.91516
-Longitude (Easting)
10.72685
Has works/objects at
Entity with id dd3bd9c3-21ac-4e2a-847c-876512647d32 is missing

DigitaltMuseum
NF-I

-Id
NF-I
-System
DigitaltMuseum
FAST-ID
141

-Id
141
-System
FAST-ID
Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer
970010815

-Id
970010815
-System
Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer