Museum Vest (Museum) [no] Place holder

Other languages: Museum Vest (norwegian bokmål)

Kulturorganisasjoner (Kulturrådet, Eksterne data) [no]

Description
Museum Vest er et kulturhistorisk museum bestående av åtte avdelinger. Tematisk er samlingene knyttet til kystkultur, sjøfart, fiskeri og havbruk, krig og okkupasjon samt hanseatisk historie. [no]
Type
Dataset owner
Kulturrådet [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
11/04/2022 10:08:42
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/c3ec33da-6522-4754-98e7-964ae8c1b1fe
Name
Museum Vest
Norwegian bokmål

Alternative name
Stiftelsen Museum Vest
Norwegian bokmål

Description
Museum Vest er et kulturhistorisk museum bestående av åtte avdelinger. Tematisk er samlingene knyttet til kystkultur, sjøfart, fiskeri og havbruk, krig og okkupasjon samt hanseatisk historie.
Norwegian bokmål

Establishment
2005

-Time
2005
Type
English

Norwegian bokmål

Swedish

Legal form
English

Norwegian bokmål

Swedish

Place reference
Vestland (Fylke) [no], Bergen [no], Sjøgaten 20, 5035 Bergen, Norge [no]

-Place
Norwegian bokmål

-Specified
Bergen
Norwegian bokmål

-Place (text)
Sjøgaten 20, 5035 Bergen, Norge
Norwegian bokmål
Coordinates
60.40783, 5.32131, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
60.40783
-Longitude (Easting)
5.32131
Has part
DigitaltMuseum
MVE

-Id
MVE
-System
DigitaltMuseum