Mandal museum (Museum) [no] Place holder

Mandal museum (norwegian bokmål)

Kulturorganisasjoner (Kulturrådet, Eksterne data) [no]

Description
Mandal museum holder til i Andorsengården, oppført 1801-1805. Museet har utstillinger om byens tidlige sjøfart og eldre fiskeri på Agder-kysten. [no]
Type
Dataset owner
Kulturrådet [no] owns the information on this page
Last changed
23/04/2021 10:30:50
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/207d576c-414a-4c68-a835-edb68b8c5442
Name
Mandal museum
Norwegian bokmål

Alternative name
Mandal Bymuseum
Norwegian bokmål

Description
Mandal museum holder til i Andorsengården, oppført 1801-1805. Museet har utstillinger om byens tidlige sjøfart og eldre fiskeri på Agder-kysten.
Norwegian bokmål

Type
English

Norwegian bokmål

Swedish

Address
Store Elvegate 5 4514 Mandal Norway (Country)

-Address
Store Elvegate 5
-Postal code
4514
-Postal place
Mandal
-Country

Norwegian bokmål

Swedish
Place reference
Agder (Fylke) [no], Lindesnes [no], Store Elvegate 5-6, 4514 Mandal, Norge [no]

-Place
Norwegian bokmål

-Specified
Lindesnes
Norwegian bokmål

-Place (text)
Store Elvegate 5-6, 4514 Mandal, Norge
Norwegian bokmål
Coordinates
58.0268, 7.4524, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
58.0268
-Longitude (Easting)
7.4524
FAST-ID
167

-Id
167
-System
FAST-ID
Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer
989072048

-Id
989072048
-System
Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer